icon
در حال بار گذاری لطفا منتظر بمانید
icon
مرتب سازی
icon
icon
موردی برای نمایش وجود ندارد.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد یک روش غیرتهاجمی برای کاهش یا حذف موهای زائد بدن است. لیزر موهای زائد یکی از محبوب ترین درمان‌های زیبایی کم تهاجمی است و می‌تواند گزینه خوبی برای کسانی باشد که به دنبال راهی برای کاهش یا حذف موهای زائد بدن خود هستند. 


چگونه لیزر، موهای زائد بدن را حذف می‌کند؟


لیزر موهای زائد یک روش پزشکی است که از یک پرتو متمرکز نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌کند. در طی لیزر موهای زائد، لیزر نوری از خود ساطع می‌کند که توسط رنگدانه (ملانین) موجود در مو جذب می‌شود. انرژی نور به گرما تبدیل می‌شود که به کیسه های لوله‌ای شکل داخل پوست (فولیکول های مو) آسیب می رساند. این آسیب، رشد مو را در آینده مهار یا به تاخیر می‌اندازد.

هزینه لیزر موهای زائد بدن


متغیرهای زیادی وجود دارد که هزینه نهایی لیزر موهای زائد را تعیین می‌کند. این موارد شامل تعداد جلسات، نواحی مورد نظر برای لیزر موهای زائد، تجهیزات مورد استفاده، رنگ مو و سیاست‌های قیمت گذاری هر مطب یا کلینیک می‌باشد.

فواید لیزر موهای زائد بدن


لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد صورت، ساق پا، چانه، پشت، بازو، زیر بغل، خط بیکینی و سایر نواحی مفید است.

  • خلاصی از شر موهای زیر پوستی
  • صرفه جویی هزینه در دراز مدت
  • روشن و نرم شدن پوست
  • صرفه جویی در وقت
  • سرعت در اجرای آن نکات قبل از لیزر موهای زائد 

اگر به انجام لیزر موهای زائد علاقه مندید، پزشکی را انتخاب کنید که گواهینامه های تخصصی پوست، لیزر و زیبایی را دارا باشد و تجربه لیزر موهای زائد بر روی انواع پوست را داشته باشد. اگر یک دستیار پزشک یا پرستار دارای مجوز لیزر موهای زائد را انجام می‌دهد، مطمئن شوید که یک پزشک تحت نظارت است و در طول عمل لیزر مو در محل در دسترس است. در مورد اسپاها، سالن های آرایشگاهی یا سایر امکاناتی که بدون مجوز با استفاده از پرسنل غیر پزشکی، لیزر موهای زائد را انجام می دهند، احتیاط کنید و هرگز به این مراکز مراجعه نکنید. قبل از انجام لیزر موهای زائد، باید با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید کاندیدای مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد هستید. حتما تا شش هفته قبل از لیزر موهای زائد بدن باید از اپیلاسیون، کندن و موچین موهای زائد خود  به شدت دوری کنید. زیرا لیزر، ریشه های مو را هدف قرار می‌دهد که پس از اپیلاسیون یا کندن ریشه ی  موها به طور موقت از بین می روند. اما می‌توانید برای حذف موهای زائد خود از تیغ استفاده نمایید.


لیزر موهای زائد برای کدام نواحی بدن مورد استفاده است؟

حذف موهای زائد در هر ناحیه ای به جز پلک یا ناحیه اطراف آن امکان پذیر است. نواحی رایج لیزر موهای زائد بانوان: لیزر کل بدن از جمله لیزر صورت، پاها و دست ها، لیزر زیر بغل، لیزر شکم، لیزر کمر، بالای لب، چانه و لیزر بیکینی از شایع ترین نواحی درمان شده هستند.  برای مردان نیز لیزر خط گردن و لیزر خط ریش از موارد رایج لیزر صورت برای آقایان می‌باشد.

لیزر صورت

پوست صورت بسیار حساس است و افراد از راه‌های مختلف به حذف موهای زائد آن مبادرت می‌کنند. تمامی این روش مزایا و معایبی را به همراه دارند اما در میان لیزر موهای زائد صورت از مواردی است که به ندرت عوارض داشته و جز کاربردی ترین آن‌ها است. لیزر موهای زائد صورت، به خصوص برای افرادی که موهای ضخیم و زبری دارند یکی از راه‌های خلاصی از شر موهای زائد آن است. لیزر صورت هم برای آقایان و هم خانم ها مناسب است.  از آنجایی که ناحیه صورت نسبت به سایر قسمت‌های بدن، مانند قفسه سینه یا پاها، کوچک‌تر است، لیزر موهای زائد روی صورت معمولاً بسیار سریع است و گاهی اوقات در کمتر از 15 تا 20 دقیقه انجام می‌شود.لیزر بیکینی

برای حفظ سلامتی و بهداشت فردی توصیه می‌شود که موهای ناحیه بیکینی خود را دائما اصلاح کنید. این کار نیز معمولا با دردسرهایی همراه است و هر 3-2 روز یکبار مرتبا باید انجام شود. اغلب افراد با استفاده از تیغ اقدام به حذف موهای زائد خود می‌کنند. در این روش پوست با خارش و سوزش همراه است. روش های مرسوم دیگری از جمله اپیلاسیون، وکس و… نیز وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی دارند اما در این میان لیزر بیکینی یک راه مطمئن و آسان برای خلاص شدن از شر موهای زائد می‌باشد.


آیا لیزر بیکینی با درد همراه است؟ 


درد لیزر بیکینی به اندازه‌ی اپیلاسیون یا وکس ناحیه تناسلی نیست. مضاف بر این همه‌ی دستگاه‌های لیزر موهای زائد از فناوری های پیشرفته ساخته شده اند. تمامی این دستگاه ها مجهز به سیستم خنک‌کننده‌ی منحصر به فرد می‌باشند که به آرام کردن و تسکین دادن و محافظت پوست کمک می‌کنند. علاوه بر این، اگر پوست حساسی دارید، کرم‌های بی‌حس کننده نیز وجود دارند که می‌توانند برای راحت‌تر کردن تجربه لیزر بیکینی استفاده شوند.

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی


بلافاصله پس لیزر بیکینی، باید از کرم زینک استفاده کنید و ناحیه لیزر شده را به خوبی با کرم پوشش دهید. علاوه بر این برای مراقبت‌های بیشتر می‌توانید از ژل‌های تسکین دهنده آلوئه ورا یا کرم‌های ترمیم کننده استفاده کنید. احساس کمی تورم یا خارش پس از لیزر موهای زائد کاملا معمول است. برای راحتی خود، می‌توانید از لباس زیرهای نخی راحت استفاده کنید تا به ناحیه بیکینی اجازه تنفس بدهد.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد بدنمعمولاً برای دستیابی به یک ناحیه کاملاً شفاف و بدون موهای زائد، بین شش تا هشت جلسه درمان طول می کشد، اما افراد خاصی هستند که فقط به شش جلسه درمانی نیاز دارند.

بعد از لیزر موهای زائد

به مدت یک  یا نهایتا دو روز پس لیزر موهای زائد، پوست شما آفتاب سوخته و قرمز به نظر می‌رسد. استفاده از کرم‌های مرطوب کننده، زینک، ترمیم کننده و همچنین و کمپرس‌های  خنک می‌توانندکمک کننده باشند. در طول یک ماه بعد، موهای زائد لیزر شده شما می‌ریزند. برای جلوگیری از تغییر رنگ موقت پوست، حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.


چه انتظاری از لیزر موهای زائد می توان داشت

زمان بهبودی پس از لیزر موهای زائد بسیار سریع است و بیشتر مراجعه کنندگان می‌توانند مستقیماً پس از لیزر به زندگی عادی بازگردند. همانطور که استفاده از ضد آفتاب قبل از لیزر  مهم است، ادامه استفاده از آن بعد از لیزر به خصوص لیزر صورت نیز بسیار مهم است. 

شما می‌توانید انتظار داشته باشید که بلافاصله پس از لیزر بدن شاهد کاهش تعداد موها در نواحی تحت عمل لیزر باشید. دو تا هشت هفته پس از لیزر موهای زائد، ممکن است متوجه افزایش رشد مو در ناحیه مورد لیزر شوید. دلیل این امر این است که تمام فولیکول‌های مو به یک اندازه به لیزر پاسخ نمی‌دهند. اکثر مراجعه کنندگان پس از اولین جلسه لیزر موهای زائد شاهد کاهش 10 تا 25 درصدی مو هستند. معمولا بین شش تا هشت جلسه برای ریزش دائمی موهای زائد نیاز است. مشورت با پزشک متخصص قبل از لیزر به شما ایده بهتری از تعداد جلسات مورد نیاز درمانی می‌دهد. همچنین، احتمالاً برای حفظ اثر لیزر مو ممکن است به جلسات یادآور سالیانه  نیز نیاز پیدا کنید.

خرید آنلاین از خدمات بهترین کلینیک‌های لیزر و زیبایی


اگر از اصلاح، موچین، وکس یا اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زائد خود راضی نیستید، لیزر موهای زائد ممکن است گزینه ای باشد که ارزش بررسی را داشته باشد. لیزر موهای زائد بدن می‌تواند در هزینه و زمان شما صرفه جویی کند و نتیجه‌ای زیبا و ماندگار به شما بدهد. درمانیتو‌کلینیک، در حال حاضر با گردآوری تمامی کلینیک‌های لیزر و زیبایی دارای مجوز به صورت یکجا؛ دسترسی به تمام کلینیک‌های زیبایی را برای شما فراهم آورده است. برای مشاهده قیمت ها و خدمات زیبایی مورد نیاز خود کافی است با انتخاب کلینیک مورد نظر خود هر یک از درمان ها و پکیج های زیبایی و لیزر موهای زائد خود را انتخاب کنید و خرید خود را نهایی کنید.