icon
در حال بار گذاری لطفا منتظر بمانید
icon
مرتب سازی
icon
icon
موردی برای نمایش وجود ندارد.


اگر در مورد ظاهر خود نگران هستید یا به فکر درمان های زیبایی برای افزایش اعتماد به نفس خود هستید، کاشت مو به عنوان جایگزینی همیشگی برای سلامتی شما به جای استفاده از داروهای تجویزی ریزش مو، مثل ماینوکسیدیل، فیناستراید و … وجود دارد.

کاشت مو چیست؟

کاشت مو روشی است که  در مطب با بی حسی موضعی برای انتقال مو به ناحیه ای که موهای نازک یا کاملا طاس دارد استفاده می شود. تکنیک‌های مختلفی برای انجام کاشت مو، وجود دارد اما همه روش های کاشت‌ مو شامل برداشتن پوست دارای مو (فولیکول) از یک قسمت از بدن یا سر و انتقال به قسمت‌های طاس یا نازک‌شده پوست سر یا نواحی بدون مو است.  به قسمتی که فولیکول مو از آن برداشته می شود «بانک مو» و به قسمتی که فولیکول در آن قرار می گیرد «دریافت کننده» می گویند.


کاشت مو برای چه افرادی مناسب است؟


کاندیدهای خوب برای کاشت موی سر عبارتند از:

مردان با الگوی طاسی مردانه، زنان با موهای نازک و هر کسی که به دلیل صدمات ناشی از سوختگی، جراحی یا تصادفات رانندگی موهای خود را از دست داده است، با کاشت مو می توان آن را پنهان کرد.

کاشت مو برای چه افرادی مناسب نیست؟


افرادی که ریزش موی آنها به دلیل داروهایی مانند شیمی درمانی است

افرادی که به بیماری های خود ایمنی و التهابی مبتلا هستند

افرادی که بانک موی سالمی ندارند

افراد کمتر از 25 سال سن 


قیمت کاشت مو 


قیمت کاشت مو تا حد زیادی به مقدار موهایی که در حال انتقال است، بستگی دارد. تعداد موی کاشته شده بر حسب گرافت های مو انتقال داده شده محاسبه می شود. هر گرافت دارای یک یا چند تار مو است.


کاشت موی طبیعی یا مصنوعی


در این روش که به ندرت نیز انجام می شود از موهای مصنوعی به جای موی طبیعی برای کاشت موی سر استفاده می شود. این روش به دلیل معایب بی شمار آن از جمله غیر طبیعی بودن و احتمال رخداد عفونت در محل کاشت مو و نیاز به ترمیم مداوم آن، توصیه نمی شود.

کاشت مو برای چه نواحی کاربرد دارد؟

کاشت مو برای ریش، سبیل و سر می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

انواع روش های کاشت مو 

چندین روش برای کاشت موی سر وجود دارد اما به طور کلی تمامی این روش ها در تکنیک برداشت گرافت مو متفاوت هستند. هر گرافت مو دارای یک یا چند تار مو به همراه پیاز مو است. 

کاشت مو به روش FUT یا روش نواری

در کاشت مو به روش Fut یک نوار نازک از پوست با مو از پشت سر برداشته می شود و به قطعاتی تقسیم می شود که هر کدام شامل 1 تا 4 تار مو است (گرافت مو) هستند.

گرافت ها در برش های کوچک ایجاد شده در پوست سر قرار می گیرند. محل برداشتن موها با بخیه بسته می شود. شما یک جای زخم در پشت سر خود خواهید داشت، اما قابل مشاهده نیست و نیازی به تراشیدن سر ندارید.

در روش کاشت مو به روش FIT یا FUE

در کاشت موی سر به روش Fit پشت سر تراشیده می شود و موها تک تک یا به صورت گروهی با دستگاهی به نام پانچ برداشته می شوند. گرافت ها در برش های کوچک ایجاد شده در پوست سر قرار می گیرند. در این روش کاشت مو معمولا یک روز طول می کشد، اما اگر ناحیه وسیعی از پوست در حال درمان است، ممکن است نیاز باشد که 2 جلسه یا بیشتر با فاصله چند ماهه انجام دهید. جراح به شما خواهد گفت که چگونه از کاشت موی سر خود مراقبت کنید.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش sut یکی از روش های جدید کاشت موی سر است.  این روش مانند کاشت مو به روش FIT است با این تفاوت که در این روش با دستگاه اتوماتیک به اصطلاح پانچ لیزری، مو برداشته و کاشته می شود.

کاشت مو به روش سلولهای بنیادی (PRP)


جدیدترین روش کاشت مو، کاشت مو به روش سلول های بنیادی است. سلول های بنیادی سلول هایی هستند که پتانسیل تبدیل شدن به انواع مختلف سلول های موجود در بدن را دارند. این روش با نمونه برداری شروع می‌شود تا سلول‌های بنیادی فرد را استخراج کند. نمونه‌برداری با استفاده از یک وسیله با تیغه گرد انجام می‌شود که به داخل پوست چرخانده می‌شود تا نمونه استوانه‌ای از بافت برداشته شود. سپس سلول های بنیادی در دستگاه مخصوصی به نام سانتریفیوژ از بافت جدا می شوند. این یک مخلوط مایع ناهمگن حاوی ذرات جامد باقی می‌گذارد که سپس در نواحی ریزش مو به پوست سر تزریق می‌شود.

کاشت مو به روش dhi

این روش مانند روش Fit است با این تفاوت که در کاشت موی سر به روش Fit پزشک نقاطی را  خراش داده سپس برای پیوند فولیکول های مو اقدام می کند اما در کاشت مو به روش dhi پس از استخراج فولیکول های مو با دستگاهی مخصوص همزمان ناحیه طاس سر خراش داده شده و پیوند مو انجام می شود.

کاشت مو به روش bht

در این روش از قسمت های مختلف بدن (شکم، سینه، ریش، کمر، …) برای کاشت موی سر استفاده می شود. کاشت مو به روش BHT برای کسانی مناسب است که بانک موی قویی در ناحیه پشت سر خود ندارند.

کاشت مو به روش scalp reduction

کاشت مو به روش scalp reduction به ندرت انجام می شود. در این روش ناحیه طاس سر با جراحی برداشته می شود و پوست سر به وسعت ناحیه برداشته شده، کشیده می شود که معمولا هزینه های بالایی را در بر دارد و احتمال سفت شدن پوست سر را افزایش می دهد.

کاشت مو در زنان


اغلب طاسی سر و ریزش مو در مردان شایع تر از زنان است اما زنان نیز  ممکن است به دلایل ژنتیکی یا هورمونی، سالخوردگی، تغییرات هورمونی ناشی از بارداری دچار ریزش مو شوند. اما اگر به دلیل هورمونی یا ژنتیکی دچار ریزش شدید با مراجعه به پزشک می توانید توسط یکی از روش های نامبرده شده در بالا، کاشت موی سر انجام دهید. 

نکات مهم قبل از کاشت مو


24 ساعت قبل از کاشت موی سر استحمام کنید.

یک هفته قبل از کاشت مو از مصرف مواد دارای نیکوتین و الکل پرهیز کنید.

از تماس پوست سر خود  در مقابل نور آفتاب جلوگیری کنید.

چند ساعت قبل از کاشت مو از خوردن وعده های سنگین غذا اجتناب کنید.

در صورتی که به بیماری های خاص از جمله صرع و بیماری های قلبی مبتلا هستید، حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

در صورت استفاده از داروهای خاص مثل آسپرین و … حتما آن را به پزشک خود اطلاع دهید.

آیا کاشت مو درد دارد؟

در طول عمل کاشت مو از بی هوشی موضعی استفاده می شود یعنی پوست سر شما در طول عمل بی حس است. بنابراین کاشت موی سر  در حین فرایند عمل نسبتا راحت است. همچنین، برای بعد از کاشت مو، می توانید از داروهای مسکن‌های خفیف استفاده کنید تا درد را کاهش دهید ولی نگران نباشید که این علائم تا چند روز بیشتر طول نمی کشد و در صورت ادامه دار شدن آن حتما به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

دوره نقاهت کاشت مو

اکثر افراد حدود 3 روز پس از کاشت مو می توانند به زندگی عادی خود بازگردند. معمولا در 2 هفته اول پس از کاشت مو باید بسیار مراقب موهای کاشته شده خود باشید. ممکن است از شما خواسته شود که در ماه اول ورزش را کاهش دهید تا جای زخم سریع بهبود پیدا کند.

بعد از 2 تا 5 روز: معمولاً هر بانداژی را می توان برداشت، اما نباید پیوندها را لمس کنید. 

روز ششم: باید بتوانید موهای خود را به آرامی با دست بشویید.

بعد از 10 تا 14 روز: می توان بخیه ها را برداشت.

پس از چند هفته: موهای کاشته شده اغلب می ریزند و بعداً شروع به رشد می کنند.

بعد از 6 ماه: معمولاً موهای جدید ظاهر می شوند.

بعد از 12 تا 18 ماه: نتایج کاشت موی سر کامل باید دیده شود.

مراقبت‌های لازم بعد از کاشت مو


تا 24 ساعت از رانندگی به دلیل  استفاده از داروهای آرامبخش و بی هوشی پرهیز کنید.

حتما یک همراه برای عمل کاشت موی سر داشته باشید.

برای کاهش خطر تورم، ضروری است که در هفت روز اول پس از درمان سر بالا بخوابید. باید مراقب باشید که روی شکم یا پهلو نخوابید و خط موی جدید خود را به بالش نکشید.

آنتی بیوتیک طبق دستور پزشک دقیق مصرف شوند، تا خطر عفونت کاهش یابد.

تجهیزات و وسایل سنگین را بلند نکنید.

 از فعالیت های سنگین مانند ورزش کردن تا یکماه دوری کنید.

تا 48 ساعت پس از کاشت موی سر استحمام نکنید. در روز سوم پس از کاشت مو، می توانید موهای خود را به آرامی بشویید. تا روز پنجم پس از درمان، موهای خود را به شدت و با فشار نشویید. همچنین، جریان آب را مستقیماً روی پوست سر خود پخش نکنید. اگر از خارش رنج می برید، می توانید به آرامی یک نرم کننده به پوست سر خود بزنید.

تا 4 هفته بعد از کاشت مو نمی توانید موهای خود را رنگ کنید.

نوشیدن آب را برای بهبودی سریع تر فراموش نکنید.

اگر در دو تا چهار هفته اول پس از کاشت مو، متوجه ریزش شدید، نترسید. فولیکول های شما آسیب نمی بینند در عرض سه ماه، موهای جدید از آن فولیکول‌ها قوی‌تر، سالم‌تر و ضخیم‌تر از همیشه رشد خواهند کرد.

نباید تا 72 ساعت پس از درمان از کلاه استفاده کنید.

متأسفانه، اجتناب از ورزش شدید در هفته اول پس از کاشت مو کافی نیست. از هر فعالیت دیگری که می تواند باعث تعریق شدید شما شود، مانند رفتن به سونا،  جکوزی خودداری کنید.

سیگار کشیدن و نوشیدن الکل ادرار آور است، به این معنی که بدن شما را کم آب می کند و می تواند زمان بهبودی شما را طولانی کند. علاوه بر این، می تواند فشار خون شما را به سطح ناایمن برساند و عرضه خون و مواد مغذی مهم را به سر شما کاهش دهد.

در 31 روز اول پس از درمان، از مصرف نیکوتین مانند سیگار، آدامس نیکوتینی و … خودداری کنید.

در هفت روز اول پس از کاشت مو از داشتن رابطه جنسی خودداری کنید. مردم اغلب استدلال می کنند که رابطه جنسی فشار خون را کاهش می دهد. اگرچه درست است که رابطه جنسی منظم به کاهش فشار خون در طولانی مدت کمک می کند، در طول رابطه جنسی فشار خون و ضربان قلب شما همیشه بالا می رود. علاوه بر این، خطر تعریق و لمس محل درمان در حین رابطه جنسی وجود دارد.

از تغذیه سالم استفاده کنید.

 از نوشیدن نوشابه، آبمیوه های فرآوری شده، محصولات پخته شده و سایر غذاهایی که حاوی مقدار زیادی شکر هستند، خودداری کنید. این غذاها و نوشیدنی ها نه تنها فاقد مواد مغذی برای سلامت موهای شما هستند، بلکه می توانند باعث مشکلات قند خون شما شوند که تجربه بهبودی شما را طولانی تر می کند.

خرید آنلاین از خدمات بهترین کلینیک‌های کاشت مو


فرقی نمی‌کند که ریزش موی شما ناشی از ژنتیک است یا عوامل استرس آور. کاشت مو می تواند اعتماد به نفس، شادی و عزت نفس شما را بهبود بخشد. درمانیتو‌کلینیک، در حال حاضر با گردآوری تمامی کلینیک‌های کاشت مو، کاشت ابرو، کاشت ریش، لیزر و زیبایی دارای مجوز به صورت یکجا؛ دسترسی به تمام کلینیک‌های زیبایی را برای شما فراهم آورده است. برای مشاهده قیمت ها و خدمات زیبایی مورد نیاز خود کافی است با انتخاب کلینیک مورد نظر خود هر یک از درمان ها و پکیج های کاشت مو، زیبایی و لیزر موهای زائد خود را انتخاب کنید و خرید خود را نهایی کنید.